Mapy dokonywane przy pomocy dronów – najnowsza metoda

Obecnie, gdy komputeryzacja opanowuje praktycznie każdą dziedzinę rynku, rozpocząwszy od kosmonautyki a skończywszy na budownictwie, dynamicznie zmieniają się sposoby wykonywania mnóstwa czynności.
filmowanie z lotu ptaka


sklepy
Bloger: Porsche
Zaczerpnięte z: soloporsche.com


Firma Google jest aktualnie liderem i prekursorem w tworzeniu nowoczesnych map geograficznych.


Kiedy twórcy witryny Google tworzyli jej kody nie sądzili, że w niedalekiej przyszłości będzie ona najpopularniejszym „urządzeniem” GPS. Dziś z map od tej firmy korzysta co drugi Europejczyk, dlatego firma cały czas zwiększa zakres możliwości swoich map. W przeciągu ostatnich lat wykonali szczegółowe mapy dla całego Starego Kontynentu, metodą jakiej jeszcze nie poznał świat. Wykorzystali aktywne filmowanie z lotu ptaka. Do tego celu niezbędne okazały się najnowsze drony, jakie filmowały codziennie obszary wielkości gminy - nowatorskie filmowanie z lotu ptaka. Potem na podstawie filmów, technicy układali pojedyncze zdjęcie filmowanego obszaru. W ten sposób powstawały mapy miejsc do których dostał się człowiek, natomiast tam gdzie dostęp jest ograniczony mapy wykonały satelity. Zdjęcia z góry z pomocą satelitów robione są ciągle, aby w czasie kierowania twoim autem podawać dane dotyczące aktualnego natężenia ruchu drogowego, pogody, najlepszych ewentualnych dróg dojazdu do destynacji - szukaj na magiceye.com.pl. Żadne pozostałe mapy wykorzystywane w systemach nawigacyjnych nie są tak często aktualizowane. Ponadto marka Google wprowadziła także system filmowania z poziomu ulicy, toteż mamy możliwość zobaczyć jak prezentuje się poszukiwana przez nas ulica, co pomoże nam dojechać do celu. Istnieje tylko jeden minus korzystania z map Google, mianowicie ciągłe łącze internetowe, bez niego aplikacja nie będzie działał.
Co faktycznie nie zmienia faktu, iż wykorzystanie filmowania z lotu ptaka do tworzenia map jest nowatorskie.


Technologia wykorzystywana do tworzenia dzisiejszych map przy pomocy dronów jest dla niektórych z nas kosmiczną technologią, lecz dzięki temu możemy używać na bieżąco aktualizowanych map.
2020-07-14 08:25:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.