Magazynowanie wody opadowej - czym się to robi?

Zmiany klimatyczne i coraz to większe wymogi doprowadzają to tego, że redukują się źródła wody pitnej. Jednym ze ze sposobów oszczędzania wody jest nagromadzanie i użycie w domu, oraz na działce wody deszczowej. Mnóstwo wody jest możliwość zaoszczędzić, wykorzystując deszczówkę zbieraną z dachów budynków na działce, pod zastrzeżeniem że nie są one przykryte eternitem ani papą.


Użytkując deszczówkę, można obniżyć pobór wody wodociągowej o połowę. Najprościej jest podstawić pod rynnę pojemniki na wodę, a potem przy użyciu pompy uzyskiwać nazbieraną w niej wodę do podlewania ogrodu. Nabędziesz je tutaj: z pojemnikami na wodę.

W handlu są specjalne filtry, jakie bez trudu instaluje się na rynnie, bądź u jej wylotu, skąd woda (środki gaśnicze) kierowana jest do pojemnika. Wyposażone są one w bezpieczniki przelewowe, nie ma więc niebezpieczeństwa, że jej nadmiar spłynie z pojemnika na działkę.

Bardziej zaawansowany sposób pozyskiwania i zagospodarowania deszczówki to założenie systemu gromadzenia wody opadowej.

Czy sądzisz, że zamieszczone tutaj informacje są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj stronę www, a znajdziesz w tamtym miejscu równie istotne fakty, które przyciągną Twą uwagę.

Woda magazynowana jest w zbiorniku, na ogół zakopanym w ziemi niedaleko domu. Jego średnica powinna być dostosowana do wymiarów połaci dachu, z którego woda będzie gromadzona.

zielony zbiornik na deszczówkę
Bloger: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wytwórcy proponują szeroki zakres pojemności i odmian zasobników. Są to zbiorniki na wodę deszczową podziemne i naziemne, oraz gotowe rozstrzygnięcia systemowe do gromadzenia i zagospodarowania wody deszczowej. Pojemniki naziemne służą do gromadzenia wody z kanałów spustowych odprowadzających wodę z rynien na zewnątrz domu. Pojemniki różnią się budową, formą i odpornością. Duży wybór zasobników, dostępnych na kingspanenviro.com, zezwala dostosować rozstrzygnięcie do rozmaitych zadań.


Woda deszczowa jest miękka, gdyż mieści niewiele jonów magnezu i wapnia. Woda opadowa, poza wykorzystaniem w ogrodzie, nadaje się także do prania. Zastosowana w spłuczce nie pozostawia kamienistego osadu. Dlatego że w jej zestaw wchodzą roztwory słabych kwasów, pobudza korozję metali. Wypada ją więc gromadzić w pojemnikach z tworzyw sztucznych. Lepiej jest, kiedy rury, którymi jest doprowadzana do zasobników, są wykonane z surowca sztucznego.
2019-10-22 07:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.