Sprzęt ma wpływ na brzmienie

Jak często było tak, iż włączaliśmy jakąś muzykę i dochodziliśmy do wniosku, że jej brzmienie nie jest tak wspaniałe jak to sobie myśleliśmy, że mieliśmy poczucie, że ten zespół dokładniej dba o akustykę? Prawda jednak jest taka, iż niesamowicie często na dźwięk posiada wpływ sprzęt na jakim odsłuchujemy muzyki, a co się z tym łączy, musimy dołożyć ogromnych starań, by był on jak najwspanialszy.


Microlab SOLO 15
Bloger: Microlab
Zaczerpnięte z: Microlab
Inwestujmy w oryginalne płyty
Kiedy chcemy mieć pewność, iż muzyka, której właśnie słuchamy powinna brzmieć dokładnie tak, jak to w tej chwili słyszymy, to bez wątpienia należy inwestować w oryginalne płyty. Wtedy będziemy mieli świadomość, że nikt przy nich nie majstrował, iż nikt nie pomniejszał ich objętości, tak aby mieć szanse je wgrać na odpowiednie portale, z których każdy ma szanse je sobie ściągnąć. Jeśli tylko posłuchamy piosenki ATB na mp3 ściągniętej z sieci, a później włączymy ATB – Contact (CD), to bez wątpienia natychmiast spostrzeżemy ogromną różnicę, lepsze dźwięki, wyraźniejsze odgłosy wszystkich instrumentów, nie mówiąc już o porywającym głosie wokalisty.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość szczegółów na przedstawiony tu temat, to użyj serwisu (https://www.tvk.pl/telewizja/) zaprezentowanych w zbliżonym tekście.Głośniki mają ogromne znaczenie
Pewnie że samiutki sprzęt na którym słuchamy konkretnej muzyki także jest istotny. Przez to właśnie należy wydać trochę znaczniejszą kwotę i zaopatrzyć się w jak najcudowniejsze głośniki, takie jak choćby Peavey, dzięki nim dźwięk będzie się rozprzestrzeniało po całym pomieszczeniu i niejako ciągle będziemy się czuli tak, jakbyśmy byli na sali koncertowej. Jeżeli zamarzą nam się odrobinę większe głośniki, to bez wątpienia musimy się lepiej przyjrzeć temu, jak przedstawiają się głośniki LD Systems D1007. Być może to właśnie one wypełnią wszelkie nasze oczekiwania, przez co będziemy mieli świadomość, iż muzyka, która dobiega do naszych uszu naprawdę brzmi tak jak należy.

Warto się nad wszystkim zastanowić
Jeżeli do tej pory nie byliśmy zachwyceni z dźwięków, które wydostają się z naszych głośników, to z pewnością jest to najlepszy moment, aby spokojnie przysiąść oraz wszystko przeanalizować. Wpierw warto nabyć oryginalną płytę, aby przyłożyć efekt brzmienia, a jeśli i to nie da wymaganych przez nas rezultatów, to wtenczas koniecznie musimy zmienić głośniki na odpowiedniejsze, gdyż w przeciwnym razie wciąż będziemy pomijali to, co w muzyce jest najwspanialsze i równocześnie to co jest najistotniejsze, co daje odpowiednią siłę danym utworom.
2021-01-09 08:28:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.