Co może dać switch zarządzalny i czy jest to drogie urządzenie?

Jest to urządzenie, które służy do połączenia sieci LAN. Za pośrednictwem takiego Urządzenia jesteśmy w stanie uporządkować i rozbudować sieć, która funkcjonuje w mieszkaniu lub w biurze.


Przed zakupem takiego urządzenia jak switch należy sobie udzielić odpowiedzi na pytanie: jak wiele sprzętów będzie do niego podłączone.


Związane jest to z tym, aby nie nabyć przełącznika, do którego nie będziemy mogli podłączyć innego kolejnego komputera. Innym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę jest pasmo pracy, czyli prędkości, na jakich taki switch działa. Najczęściej jest to 10, sto i 1000 MB/s. Jest to bardzo istotne szczególnie, gdy przesyłamy między swymi komputerami olbrzymie pliki. W takiej sytuacji przepuszczalność 1000 megabajtów jest bardzo użyteczna oraz pomocna. Switche niezarządzalne są to urządzenia łatwiejsze w obsłudze oraz mniej kosztowne niżeli ich zarządzalne odpowiedniki.


Inne artykuły

Zakupy online – świetny sposób na szybkie zakupy praktycznie każdej możliwej rzeczy.

Wymiana opon
Bloger: iStock
Zaczerpnięte z: iStock
Postęp gospodarczy, finansowy i techniczny przyczynił się do rozkwitu wielu dyscyplin, które mają znaczący wpływ na życie obywatela. Głównie uległy one usprawnieniu oraz udoskonaleniu, dzięki czemu wiele zadań wykonywanych przez człowieka zarówno w domu jak i w pracy stały się bardziej produktywne oraz efektywne.


switch
Bloger: You Tube - Tomasz Szafarek
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Podstawowy parametr każdego switcha to ilość oraz rodzaj posiadanych przez niego portów. Najmniejsze przełączniki są zaopatrzone w kilka gniazd, a największe posiadają ich ok. 48 lub 96. Warto również zwracać uwagę na rodzaj i liczbę dodatkowych portów, które zezwolą przykładowo na łączenie wieżowe switchów albo podłączenie różnych urządzeń. Możliwości switcha zarządzalnego są bardzo różne. Dużo z nich nadaje się wyłącznie do użycia w konkretnych przypadkach. Podobnie jak w wypadku różnych sprzętów elektronicznych, tak kiedy nabywamy switcha warto się zastanowić czy dodatkowe funkcjonalności oraz oczywiście bardzo drogie, będą nam w zasadzie potrzebne. Dowolna dodatkowa opcja switch-a to są kolejne setki a często też tysiące złotych.

Jeśli niniejszy materiał Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł, który prezentuje podobne treści.

Skala cen switcha jest bardzo znaczna.


Do nabycia są urządzenia kosztujące kilkaset lub kilka dziesiątków tysięcy zł. Lepiej kupić jest narzędzie prostsze, które spełnia fundamentalne wymagania, niż nabyć przełącznik z wielką ilością możliwości, które będą nieczęsto używane.
2022-05-31 22:00:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.