Ile w sprzedaży może kosztować sterownik warty jedynie parę złotych?

W przypadku stwierdzenia usterki któregokolwiek podzespołu elektronicznego, autoryzowane serwisy związane z motoryzacją mają jedynie jedną receptę: wymianę na nowy.


Jednak prawdziwi fachowcy potrafią pomóc o wiele taniej poprzez naprawę popsutych sterowników.
sterownik
Bloger: Głośniki Sweex Purephonic
Zaczerpnięte z: Głośniki Sweex Purephonic


Stosowane aktualnie pojazdy są pełne części elektronicznych - jest to w nich widoczne już na pierwszy rzut oka. Jednak należałoby sobie zdawać sprawę, że części elektronicznych przybywa w samochodach już od przeszło 30 lat - nawet w starszych autach jej usterki mogłyby się dać odczuć. Niestety w wypadku wielu zaawansowanych wiekiem samochodów kupno nowo powstałych elementów jest bardzo skomplikowane albo prawie niemożliwe. Nie należałoby szukać nowo powstałych, czasem warto naprawić dotychczasowe części. W nowych pojazdach problemy są naprawiane zazwyczaj w jak najłatwiejszy możliwy sposób, czyli poprzez zamianę zepsutych elementów.


Xbox One
Bloger: ビッグアップジャパン
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W wypadku samochodów kilkuletnich i starszych, nie jest to już tak proste, gdyż elektroniczne moduły są zazwyczaj dosyć kosztowne, a tego typu regeneracja może bez trudu przekraczać cenę rynkową kompletnego pojazdu. Sterownik Silnika do samochodu sprzed paru lat, który pod względem powikłań struktury bardzo ustępuje choćby popularnemu smartfonowi (a trzeba pamiętać o tym, że te przecież da się naprawić), taka naprawa może wynieść nawet od kilku do kilkunastu tysięcy zł.
Poza tym na rynku wielokrotnie nie ma jakichkolwiek zamienników - jesteśmy zatem zdani na elementy oryginalne, które są do nabycia przeważnie jedynie w autoryzowanych firmowych serwisach. Nawet stosunkowo drobne części są czasem niewspółmiernie kosztowne w odniesieniu do swej prawdziwej ceny.
2022-10-20 08:04:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.